روز نوشت

هرگاه زنا شایع گردد زمین لرزه ها پدیدار گردد | اگه افزایش زنا موجب زلزله میشه پس چرا تو اروپا زلزله نمیاد؟

آقا نبودی ببینی؛ آخونده داشت یه مشت چرندیات سر هم می کردُ به خیال خودش مردمم ببو گلابی تشریف دارن... آخه یکی نیست بگه مردِ حسابی مگه مجبوری حرف بزنی؟ اگه حرف نزنی نمیگن لالِ؛ میگن با شعوره!

یکی نیست بگه زلزله چه ربطی به زنا داره؟ مگه الان تو اروپا زنا نیست؛ عشق و حال نیست؛ پس چرا اونجا زلزله نمیاد؟

بیسواد متحجر اصلا نقشه جهان رو دیدی؟ تو اروپا گسل مُسلی در کار نیست که بخواد زمین به تب و تاب میفتهُ زلزله بیاد.

حالا این که خیلی خوبه، زدم اون یکی شبکه دیدم یه آخونده دیگه داره میگه دعا کنید زلزله نیادُ داشت نسخه میداد که فلان ذکر برای ایمنی از زلزله مفید و موثره!

خدایا ببین با کی شدیم هفت میلیارد!

دو تا آخوند اومدن کل مبانی علمی رو زیر سوال بردن و خلاص... اون از ژاپن که ساختموناش در برابر زلزله هشت ریشتری مقاومه، اینم از مملکت ما که نظریات شاذ عده ای عقل مردمُ به مسخره گرفته!

متنی که با اشتیاق تمام خوندید و قند تو دلتون آب شد که بالاخره یکی هم پیدا شد جواب این آخوندارو داد، بیشتر آدمُ به گریه وا میداره تا اینکه از کوبیدن روحانیت حظ ببره...

 

طلبه اگه طلبه باشه که خیلی از این طلبه های مخلص رو تو جامعه دیدیم؛ در یک کلام یعنی سرباز امام زمان سلام الله علیه... یعنی بالاترین مدال افتخار... حالا یه عده اندکی هم بطله توشون باشه دلیل نمیشه که دهنمونُ مثل گاراژ وا کنیم و با جسارت آنچه لایق خودمونه به سرباز امام زمان سلام الله علیه نسبت بدیم...

همین جا یه هشداری بدم به اونایی که روحانیت رو به باد تمسخر میگیرن و خدای ناکرده قصد توهین و بی ادبی دارن؛ برن زندگینامه آیت الله شاه آبادی و سرهنگ رژیم شاهنشاهی رو که به ایشون بی حرمتی کرد و فرداش با خفت و خواری از دنیا رفت بخونن... آره عزیزم بی احترامی به علما و فقها موجب خشم خدا تو قیامته و از امام صادق سلام الله علیه روایت داریم (برای مطالعه بیشتر به کتاب مسلمان شناسنامه ای مراجعه کنید)

بگذریم... حالا ببینیم آیا واقعا رابطه ای بین زنا و زلزله هست؟ آیا افزایش بی بند و باری و ارتکاب معصیت موجب خشم خدا میشه یا این زلزله ها واکنش طبیعت هستن؟

قبل از اینکه پاسخ این شبهات رو بدیم باید بدونیم یه قاعده کلی هست و اونم اینکه هر بلایی سرمون میاد نتیجه عملکرد خودمونه و در قرآن هم به این مسئله اشاره شده (سوره مدثر، آیه 38)

خب حالا با توجه به اینکه خدا میتونه بنده گناهکارش رو گوشمالی بده؛ و اگه بخواد مثلا زناکار رو با زلزله عقوبت کنه، کسی میتونه اعتراض کنه؟ اصلا کسی حق اعتراض داره؟

خداست دیگه، دوست داره زناکار رو با زلزله مجازات کنه؛ رباخوار رو با فلج کردن بچه ش... عشقش میکشه، حرفیه؟

پس قسمت اول شبهه برطرف شد... اما اینکه عده ای روشعنفکر میگن زلزله قهر طبیعتهُ نمیدونم واکنش زمین و تخلیه انرژیُ این حرفاست؛ ظاهرا عقل تو کلشون نیست که زمین را عاقل و بالغ میدونن که هر وقت دلش خواست یه خمیازه ای میکشهُ انرژیشو تخلیه میکنه! آخه نخود مغز آدم چقدر باید پرت باشه که چنین حرفایی بزنه؛ مگه قرآن نخوندی؟ منو باش با کی دارم از قرآن حرف میزنم... این عده اگه قرآن خون بودن که حالُ روز جامعه مون این نبود... آیه 59 سوره انعام ببین؛ میگه برگ از درخت نمیفته مگر با خواست و اراده خدا؛ با علم و اطلاع خدا...حالا زمین به این بزرگی از خودش انرژی در وَکُنه؟!

اما بریم سراغ شبهه بعدی! میگن چرا تو اروپا با این همه گناه زلزله نمیاد؟

تا حالا بیمارستان رفتین؟ دیدین که بخش های مختلفی داره... آی سی یو؛ سی سی یو، جراحی مردان، زایمان و...

بخشها مختلفن، حتی تو یه بخشُ تو یه اتاق که معمولا مریضی ها شبیه هم هست؛ رفتار پزشک معالج با دو تا بیمار یکسان نیست؛ مثلا به یکی میگه باید مایعات زیاد بخوری؛ به یکی میگه اصلا حق نداری لب به چیزی بزنی...

به پرستار دستور میده به یکی قرص بده، به یکی شونزده تا آمپول بزن...

دنیا و آدماشم همینن... خدا مردم ما رو که به اسم آزادی، ولنگاری در پیش گرفتن رو با زلزله عذاب میکنه؛ مردم اروپا رو با فروپاشی اخلاق و خانواده، با تنهایی آدما، با تجاوز جنسی بالای 50 درصد به زناشون؛ با خودکشی کردن جووناشون که عاقبت بی عقلی و بی تدبیری اونارو به بن بست کشونده...

اگه علمای ما به احادیث استناد میکنن و میگن زنا با زلزله ارتباط داره یا مثلا فلان ذکر برای ایمنی از زلزله مفید و موثره؛ با عقاید ما همسو و منطبقِ... اصلا برگردیم عقب تر؛ مگه خدایی که به خاطر زشتکاری بنده هاش به زمین میگه یه تکونی بده به بنده هام تا به خودشون بیان؛ مگه همون خدا نمیتونه اثری در دعا قرار بده که زلزله بی اثر باشه؟

بله میشه... خدا دنبال بهانه ست تا بنده بره سراغش و بگه خیلی مخلصیم؛ اصلا چاکرتیم، دمت گرم بیخیال زلزله شو...

همه اینا رو گفتیم... اما به معنای بی احتیاطی و عدم استفاده از علوم روز و نهی از مقاوم سازی ساختمونا نیست...

Image

مدیر سامانه