نوشته ها

بمناسبت انتشار چاپ دوم کتاب فراموشی مصیر | چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

🔺چرا باید کتاب فراموشی مصیر را مطالعه کنیم؟
➕کنجکاوی درباره موضوعی ، گاهی برای کسب آگاهی از حقیقتی است که اطلاع از آن، هرچند با زندگی آدمی ارتباطی ندارد، لکن نوعی فضیلت شمرده می‌شود مانند آگاهی از عمیق‌ترین چاه‌های نفت جهان و بلندترین قله‌های جهان و یا اطلاع از فاصله اورانوس و نپتون که در نگاه اول با زندگی بشر ربطی ندارد. لکن بحث درباره معاد، از جمله مسائلی است که با وجود انسان و زندگی او، کاملأ در ارتباط است و بشر پیوسته می‌خواهد از درستی و استواری آن آگاه گردد.
بشر همواره از خود می پرسد:
از کجا آمده‌ام؟ (سرآغاز هستی)
برای چه آمده‌ام؟ (هدف زندگی)
به کجا خواهم رفت؟ (سرانجام حیات)
➕از این رو لازم است درباره امکان زندگی مجدد انسان (در سرای دیگر) به تحقیق نشست.
➕نقطه آغاز زندگى فقر باشد یا ثروت، در محیط جهل باشد یا دانش، با خوشبختى توأم باشد یا بدبختى، به هنگام مرگ ناگهان به طرز عجیبى همه در یک سطح قرار مى‌گیرند و مساوات کامل - که هیچ کس نتوانسته آن را پیاده کند - برقرار مى‌شود.
➕به همین دلیل، در مقدار عمر و طول زندگى مى‌توان بحث کرد، ولى در مرگ جاى بحث نیست، حتى اگر آب حیات را از ظلمات بیرون آوریم و لاجرعه سر بکشیم، زندگى ابدى ممکن نیست. زیرا طول عمر به مفهوم ابدیت نمى‌باشد.
➕روى همین جهات است که مردم جهان با تمام تفاوت‌هائى که در طرز تفکر دارند، در ایمان به مرگ اتفاق نظر دارند. و شاید انتخاب نام «یقین» در دو آیه از آیات قرآن براى «مرگ» اشاره به همین حقیقت است؛ یکى از این دو آیه مى‌گوید «پروردگار خود را تا لحظه یقین (مرگ) بندگى کن».
و آیه دیگر از قول بدکاران مى‌گوید: «ما تا لحظه یقین (مرگ) روز جزا را تکذیب مى‌کردیم»
یعنى؛ هم نیکوکاران و هم بدکاران در این لحظه قطعى و یقینى به هم مى‌رسند.
➕بدترین راه مبارزه با واقعیت‌هاى تلخ، فرار از درک آن‌ها و یا به دست فراموشى سپردن آن‌هاست.
#فراموشی_مصیر مهمترین دلیل انحراف و گرفتاری بشر عنوان کتابی ست به قلم #سعید_وطن_دوست؛ حافظ و پژوهشگر قرآن که به #چاپ_دوم رسیده و علاوه بر آن که مستندات بسیاری از قرآن در آن استفاده شده؛ از لحاظ علوم روز پاسخگوی ابهامات و شبهات پیرامون موضوع معاد است و از لحظه جان دادن تا برپایی قیامت را با زیبایی و ظرافت تمام در قالب یک کتاب ۳۱۲ صفحه ای پیاده کرده است.
برای خرید کتاب می توانید با شماره ۰۹۹۰۵۹۹۵۴۴۱ تماس حاصل نموده و یا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی اقدام نمایید.
لینک پرداخت مبلغ کتاب (۱۵۰۰۰ تومان) روی تصویر پایین کلیک کنید تا به درگاه پرداخت آنلاین اینترنتی متصل شوید

درگاه پرداخت اینترنتی آنلاین بنیاد مذهبی ثامن

https://zarinp.al/@bmsamen

🌟 لینک کانال بنیاد مذهبی ثامن👇
🆔 @BmSamen 💟

Image

مدیر سامانه

مطالب مرتبط

کتاب فراموشی مصیر | فروش اینترنتی

کنجکاوی درباره موضوعی ، گاهی برای کسب آگاهی از حقیقتی است که اطلاع از آن، هرچند با زندگی آدمی ارتباطی ندارد، لکن نوعی فضیلت شمرده می‌شود مانند آگاهی از عمیق‌ترین چاه‌های نفت جهان و بلندترین قله‌های جهان و یا اطلاع از فاصله اورانوس و نپتون که در نگاه اول با زندگی بشر ربطی ندارد. لکن بحث درباره معاد، از جمله مسائلی است که با وجود انسان و زندگی او، کاملأ در ارتباط است و بشر پیوسته می‌خواهد از درستی و استواری آن آگاه گردد. برای خرید کتاب می توانید وجه آن را به همراه هزینه پستی به شماره حساب 92839346 بانک تجارت و یا شماره کارت 5859831036885019 بنام سعید وطن دوست خادملو (نویسنده کتاب) واریز نموده و شماره شناسه و آدرس خود را به شماره همراه 09905995441 پیامک نموده و کتاب را درب منزل تحویل بگیرید. همچنین می توانید از طریق درگاه پرداخت اینترنتی اقدام نمایید. لینک پرداخت مبلغ کتاب (۱۵۰۰۰ تومان) روی لینک پایین کلیک کنید تا به درگاه پرداخت آنلاین اینترنتی متصل شوید zarinp.al/@bmsamen